Chirurgia stomatologiczna

po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed

W naszym gabinecie wykonujemy wszelkie zabiegi z chirurgii stomatologicznej, jak np.: usuwanie zębów (również zatrzymanych), usuwanie złamanych korzeni, resekcje korzeni, pokrywanie recesji dziąsłowych, wydłużanie koron klinicznych, odbudowy zaników kostnych, augmentacja tkanek miękkich, jak również podniesienie dna zatoki szczękowej — zabieg, który często jest konieczny dla pewnego osadzenia implantów poprawiający tym samym komfort życiowy pacjentów.

Do zabiegów chirurgicznych stosujemy specjalistyczne mikronarzędzia oraz wysokiej jakości nici chirurgiczne, aby zminimalizować uraz tkankowy i przyspieszyć gojenie.

Do wspomagania gojenia i przyśpieszonej regeneracji tkanek po zabiegach chirurgicznych oferujemy pacjentom biomateriał, który pozyskujemy z ich własnego osocza i aplikujemy w trakcie zabiegu. Materiał ten (osocze bogatopłytkowe) charakteryzuje całkowita biozgodność oraz bardzo duży potencjał oddziaływania biologicznego. Zmniejsza ból i obrzęk pozabiegowy, regeneruje uszkodzone tkanki miękkie i przyśpiesza gojenie.

Do naprawy tkanek w procesie zwykłego gojenia dochodzi dzięki tzw. czynnikom wzrostu zawartym w naturalnym osoczu. W procesie wirowania osocza za pomocą specjalnej wirówki dochodzi do znacznego zagęszczenia tych cennych elementów i dzięki temu wzrasta jego potencjał do naprawy tkanek. Korzyści dla pacjenta z zastosowania takiej terapii to: skrócony czas rekonwalescencji, mniej dolegliwości pozabiegowych, bezpieczeństwo terapii — brak reakcji alergicznych.

Leczenie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego to innowacyjna metoda stosowana w nowoczesnej stomatologii, medycynie estetycznej i ortopedii.

Wszystkie przypadki prezentowane na naszej stronie zostały wyleczone i sfotografowane w gabinecie Pro-Esthetica.

Ostateczny efekt leczenia jest często wynikiem skojarzonego leczenia w kilku dyscyplinach stomatologii.