Leczenie pacjentów ze starciem zębów

po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed
po
przed

Starcie zębów jest obecnie problemem trapiącym coraz więcej osób. Kiedyś było oznaką starzenia się, ostatnio dotyczy już nawet osób w trzeciej dekadzie życia. Starcie zębów powiązane jest z czynnikami środowiskowymi: tempem naszego życia i stresem, a także zmianą wzorców ruchowych i posturalnych.

Pozostawienie tego problemu bez leczenia będzie pozwalało na postępującą dalszą destrukcję tkanek zębów (a czasem i stawów skroniowo-żuchwowych). Może doprowadzić to do silnej nadwrażliwości zębów a nawet obumarcia miazgi zębów, pęknięć zębów, recesji dziąsłowych, a także znaczącego pogorszenia komfortu żucia i wyglądu pacjenta.

Zrozumienie przyczyn, właściwa diagnoza i dobry plan leczenia daje nam możliwość odtworzenia dawnej świetności uzębienia i uśmiechu pacjenta. Przywrócenie utraconej w wyniku starcia długości zębów ma skutek wybitnie odmładzający (anti-aging).

Każdy pacjent ze starciem zębów jest przez nas skrupulatnie diagnozowany. Często wskazana jest współpraca z fizjoterapeutą, aby rozluźnić mięśnie, które doprowadziły do starcia zębów.

Leczeniem staramy się przywrócić zębom ich pierwotny, naturalny kształt. Do tego celu wybieramy najczęściej odbudowy protetyczne (licówki lub korony). Mniejsze starcie odbudowujemy całkowicie nieinwazyjnie materiałem kompozytowym.

U niektórych pacjentów konieczne jest wstępne przygotowanie ortodontyczne, ponieważ zęby w trakcie ścierania się ulegały jednoczesnemu przemieszczaniu i aktualnie nie ma miejsca na ich odbudowę. Tego rodzaju leczenie ortodontyczne można przeprowadzić w bardzo wygodny dla pacjenta sposób za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign (czytaj więcej o tej metodzie w zakładce Ortodoncja).

W ofercie naszego gabinetu mamy również szyny relaksacyjne jako jeden z elementów w leczeniu osób ze starciem zębów.

W naszym Gabinecie Pro-Esthetica, ku wygodzie pacjenta, wszystkie te działania z zakresu kilku dyscyplin stomatologii przeprowadzamy w jednym, dobrze skoordynowanym procesie leczenia.

Wszystkie przypadki prezentowane na naszej stronie zostały wyleczone i sfotografowane w gabinecie Pro-Esthetica.

Ostateczny efekt leczenia jest często wynikiem skojarzonego leczenia w kilku dyscyplinach stomatologii.