owczarczak dorota stomatolog ortodonta warszawa

Lek. stom. Dorota Owczarczak

Specjalista II stopnia protetyki stomatologicznej. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie po ukończeniu studiów przez 12 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na Katedrze Protetyki Stomatologicznej.

Absolwentka Curriculum Implantologicznego na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie oraz Curriculum Implanto-protetycznego MPI (Mediterranean Prosthodontic Institute) w Castellón de la Plana w Hiszpanii oraz The University of North Carolina at Chapel Hill w Stanach Zjednoczonych.

Członek stowarzyszenia International Association for Orthodontics. Jest certyfikowanym lekarzem leczącym systemem Invisalign. Autorka publikacji z zakresu zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych.

Od roku 2000 zajmuje się leczeniem pacjentów ortodontycznych, w szczególności w zakresie przygotowania ortodontycznego do leczenia protetycznego. Diagnozuje i leczy pacjentów z zaburzeniami zwarcia, startymi zębami, a także zaburzeniami napięcia mięśni żucia. W leczeniu pacjentów z dysfunkcjami mięśniowymi współpracuje z logopedą i fizjoterapeutą.

Konsultuje i planuje leczenie pacjentów interdyscyplinarnych tj. wymagających skojarzonego leczenia ortodontyczno-protetyczno-implantologicznego.

Zobacz wyleczone przez dr Dorotę Owczarczak przypadki pacjentów z zakresu: